NHLH Benešov
  Dnes je : pátek, 24. května 2019  svátek slaví : Jana  


 Upozornění autora
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Jak do budoucna bojovat s černými starty?

Koncem navazující části NHLH došlo k nepříjemné situaci ohledně startu „černého hráče“ v NHLH a jeho odahelní. Jak předejít problémům do budoucna? A jak vyčistit naší soutěž? Není to tak složité, jak se může zdát, ale je třeba součinnosti všech (nebo alespoň co největší části) zúčastněných. Apelujeme na vás jako na vedoucí mužstev, ale i řadové hráče, abyste si přečetli tento článek a chovali se podle jeho instrukcí. 

Jakmile opadnou emoce, k čemuž vlastně došlo velmi brzy po skončení jednání DK, zamyslete se prosím všichni, kdo máte tento sport a tuto soutěž rádi, nad jejím chodem a pojďme se společně přičinit o to, aby se podobné excesy neopakovaly nebo se opakovaly co nejméně. 

Možností vidím spoustu. 

1) Veřejné označení „černého hráče“ je prvním možností, ke které vybízíme. Pokud o takových hráčích víte a tato praxe se vám nelíbí, označte takové hráče zde na webu. Většina reakcí je však ve smyslu, že „nejsme bonzáci“. My jako organizátoři prostě nevíme, kdo je nebo není registrovanáým hráčem ČSLH. A tak se dostáváme do začarovaného kruhu. Ti co to vědí a není jejich náplní to řešit, to nechtějí prozdradit a ti co by to řešit mohli, nevědí, kdo tito hčášníci jsou. Takže pokud byste si připadali jako bonzáci nebo konfidenti, jak je to často mezi lidmi motajících se okolo NHLH interpretováno, jsou zde i jiné postupy.

2) Požádejte v zápase RO o konfrontaci takového hráče. Nebo se k tomu dá postavit ještě jinak, řekněme konstruktivně a férově.

3) Soupeře před zápasem slušně upozorněte, že o start takových hráčů nestojíte a nehodláte jej tolerovat. Nikdo nebude konfrontován, ani nedojde ke kontumacím.

4) To samé se samozřejmě předpokládá ve vašich vlastních týmech. Tedy, že nebudete tolerovat takové starty ani mezi svými spoluhráči a kamarády a pokud někoho takového na soupisce nedej bože máte, nadále jej prostě nestavte

5) Samozřejmě jej neuvádějte na soupisku pro další ročníky a hráče, u kterých si nejste s jejich statusem jisti, důkladně prověřte. Ač slýcháme často opak, věřte tomu, že drtivá většina hráčů ví o tom, zda jsou nebo nejsou registrováni. A pokud to opravdu nevědí, vždy se mohou doptat představitelů klubu, kde své nadějné kariéry kdysi končili. Navíc se každý hráč může obrátit na svaz LH, kde tuto informaci získá. Pokud zjistíte, že registrováni jsou (jste), neprodleně požádejte o zrušení registrace, ať můžete co nejdříve nastoupit (samozřejmě po splnění všech požadavků na účast v této soutěži).

6) Dalším zcela odlišným, systémovým řešením, mohou být změny propozic – zde má lidová tvořivost mezi jednotlivými sezónami dveře otevřené dokořán. Variantou např. může být povolení jedincům nebo malému počtu registrovaných hráčů pro každý tým v sezóně (nebo např. i daném v zápase), nastavení věkové hranice, odkdy hráč může v NHLH volně nastupovat (v obou případech se může jednat o pravidlo jak pro celou soutěž, nebo třeba jen pro 1. ligu), podobných řešení lze vymyslet spoustu, jen se zamyslet a nalézt na nich shodu. 

Samozřejmě, že se to bude moci týkat až budoucích ročníků NHLH. Chod letošní sezóny je již z předchozích let a naposledy ze srpna 2017 narýsován.


  poslední aktualizace:  01.03.2018 - 10:11   - web admin -
  vytvořeno:  01.03.2018

  počet shlédnutí: 

259xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.