NHLH Benešov
  Dnes je : čtvrtek, 28. května 2020  svátek slaví : Vilém  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Předsezónní zahajovací schůzka NHLH 2019/2020

První srpnové úterý 6.8.2019 se bude konat v 17:00 tradiční zahajovací předsezónní schůzka NHLH. Zde budou projednány a zveřejněny důležité informace. Definitivně se vyjasní, která mužstva budou v sezóně 2019/2020 v soutěži startovat a určí se, která mužstva budou hrát 1. ligu (především se jedná o AHC REBELS a HC Miličín). Po skončení play-off byla svolána posezónní schůzka, kde se vykristalizovalo 6 hlavních bodů, o kterých budeme v srpnu hlasovat. Ve svých mužstev si prosím tyto návrhy prodiskutejte a v srpnu hlasováním rozhodneme. Body jsou rozepsány níže.

Doufám, že se v srpnu sejdeme v co nejhojnějším počtu. Prosím ty, kteří se skutečně nebudou moci dostavit (a nebudou moci vyslat žádného zástupce), informujte nás s předstihem před schůzkou.

Předběžně pro nadcházející sezónu počítáme se všemi 25 účastníky z minulé sezóny. Nad několika málo mužstvy visely otazníky. Avšak budeme moc rádi, když do prvního soutěžního kola odstartujeme v plné sestavě. Pokud byste se však jako celek nechtěli nebo nemohli příští sezóny zúčasntit, dejte nám prosím co nejdřívě vědět. V průběhu léta pracovníci MSZ připraví smlouvy, které vám budou zaslány.

Skvělou zprávou je, že se podařilo udržet cenou hladinu pro NHLH i pro další ročník. A to jak cenu pronájmu, tak slevy za zápasy s pozdějšími začátky. Další důležitý parametr soutěže, hrací časy rozpisy zápasů, budou ve stejném duchu jako v sezóně 2018/2019.

 


 

A nyní k nejdůležitějším bodům týkajících se pravidel a propozic turnaje.

Poznámka: Tento text je zcela totožný se zveřejněným textem ze zápisu s posezónní schlůzky.

Jako vítěz 2. ligy by mělo automaticky postupovat mužstvo AHC Rebels do 1. ligy a tabulkově nejhůře hodnocený celek 1. ligy, který vypadl v prvním kole play-off, HC Miličín by měl automaticky sestoupit do 2. ligy. Stala se však nevídaná věc a po letech, kdy do 1. ligy většinou žádné mužstvo nechtělo, jsou oba uvedené celky ochotny v příští sezóně nastoupit jak v 1. lize, tak ve 2. lize. Dle platných propozic by to sice mělo být jasné, ale o jejich zařazení rozhodneme až na předsezónní schůzce. Jelikož bylo ve skončené sezóně rozdělení do obou lig velmi nerovnoměrné (11 a 14) nabízí se varianta obě mužstva zařadit do 1. ligy, čímž by se více vyrovnalo složení obou lig (na 12 a 13 týmů). Pokud se nezmění počet účastníků pro sezónu 2019/2020 a tato dvě mužstva nezmění přes léto svá stanoviska, patrně to tak dopadne. Pokud by přece jen došlo k nějaké změně postoje či jiných podstatných okolností, bude aplikováno pravidlo propozic a postupu/sestupu.

Dále zde máme celkem 6 návrhů, kterým jsme se seriózně věnovali a budeme je prohlasovávat koncem prázdnin na schůzce. Prvních pět bodů sepsal Tomáš Svoboda, poslední šestý a patrně nejsložitější přiblížil a okomentoval předseda DK Jaroslav Svoboda. Prosíme všechny vedoucí mužstev, ať během letní přestávky zváží své postoje, poradí se uvnitř svých mužstev, ať jsme na srpnové schůzce schopni body projít a odhlasovat.

 1. Nedělit po polovině soutěže 1. ligu na dvě skupiny A a B.
  Tento návrh předložil Z. Forejt z mužstva HC Farma Velké Popovice. 1. liga by byla hrána dvou nebo tříkolově každý s každým (v závislosti na počtu účastníků ligy) a následovalo by play-off, patrně pro 6 týmů, kdy dva nejlepší celky po základní části postoupí přímo do semifinále (SF) a další 4 se utkají ve čtvrtfinále (ČF). Pokud by 1. liga měla 12 či více účastníků, je k diskuzi, zda se může počet týmů hrajících play-off zvednout.

   

 2. Omezení počtu mužstev startujících v play-off.
  Tento návrh předložil organizátor Tomáš Svoboda. Cílem je play-off pojmout jako odměnu za předvedené sportovní výkony v celé sezóně a ze sportovního hlediska více motivovat mužstva. V uplynulé sezóně se play-off účastnilo všech 25 mužstev a může tak např. dojít v k tomu, že bezkonkurenčně poslední mužstvo zvítězí ve své skupině, což ze sportovního hlediska nedává příliš smysl. Myslím, že v play-off by měly hrát ti (nej)úspěšnější a samotná účast ve vyřazovacích bojích by měla být odměnou za odehranou sezónu. Podle tohoto návrhu by do play-off z každé skupiny nepostoupilo několik nejhorších mužstev tabulky, pro které by posledním zápasem základní části skončila sezóna. Baráž se v předchozích sezónách neosvědčila. Variantou teoreticky může být jakási skupina o udržení, ale ani k té se nekloním.

  Formát play-off podle počtu mužstev ve skupině:

  • 5 mužstev, do play-off postoupí 4 nejlepší do semifinále (SF) a pro posledního skončila sezóna
  • 6 nebo 7 mužstev, do play-off postoupí 5 mužstev, z toho 3 přímo do SF a 4. a 5. tým sehrají čtvrtfinále (ČF)
  • 8 mužstev, do play-off postoupí 6 mužstev, z toho 2 postoupí přímo do SF a 4 další mužstva se utkají ve ČF

   

 3. Provádět úpravu ledu mezi třetinami. 
  Zde jsou ve hře dvě varianty, buďto provést vždy mezi 2. a 3. třetinou (a samozřejmě vždy před každým zápasem), nebo velice zajímavý návrh přednesl rozhodčí P. Novák, provádět úpravu vždy po dvou třetinách. Např. když budou po sobě hrány dva zápasy NHLH, bude provedena úprava před první zápasem, následně mezi 2. a 3. třetinou, pak mezi oběma zápasy úprava prováděna nebude, ale bude provedena opět mězi 1. a 2. třetinou a tak dále. Pokud by se prováděla úprava vždy pevně mezi 2. a 3. třetinou, každý zápas bude prodloužen minimálně a o cca minimálně 10 minut. Pokud však po každé druhé odehrané třetině, výsledkem by bylo více úprav, avšak výrazně kratší prodloužení hrací doby zápasu (cca 5-7 minut). Na zvážení je, zda provádět vždy mokrou úpravu, nebo ob jednu provádět mokrou a suchou. Samozřejmě se bude ledová plocha chovat zcela jinak v parném září než v silných zimních mrazech. Tento návrh bude ještě diskutován s ohledem na případný dopad ceny za pronájem ledu. Na schůzce se nebyl pan Lukáč schopen zcela závazně vyjádřit, ale na srpnové schůzce to již bude jasné.

   

 4. Automatické ukládání trestů pozastavení herní činnosti po více osobních trestech hráče v sezóně.
  Pokud jeden hráč obdrží kdykoliv v průběhu sezóny (nemusí to být v po sobě jdoucích zápasech) více osobních trestů (10 min. nebo 20 min. do konce utkání), bude mu automaticky pozastavena činnost.

  V ČSLH mají velmi dobře zpracovaný systém, kdy se sčítají uložené trestné body (za OT na 10 min. je uloženo 10 bodů, za OK na 20 min. 20 bodů, atd.) a pokud bude hráči nasčítáno 40 bodů a více, má automaticky stop na jedno utkání. Body se dále v sezóně sčítají a při dosažení 80, 120 bodů (nebo dalších násobků 40) jsou vždy ukládány další jednozápasové stopky. 

   

  • je-li hráči v utkání uložen osobní desetiminutový trest (v zápise o utkání označeno jako „10“) + osobní trest do konce utkání (v zápise o utkání označeno jako „20“), započítává se mu do evidence trestů 30 bodů
  • je-li hráči v utkání uložen větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání, započítává se mu do evidence trestů 20 bodů
  • je-li hráči v utkání uložen trest ve hře (v zápise o utkání označeno jako „25“), do evidence trestů se tento trest neeviduje, neboť podléhá automatickému disciplinárnímu řízení 
  • je-li u příslušného hráče evidována průběžná hodnota 30 bodů a v utkání je mu uložen např.  osobní trest do konce utkání, bude v takovém případě následně činit hodnota uložených vyšších trestů 50 bodů a hráč má automaticky zastavenou činnost na jedno následující soutěžní utkání v příslušné soutěži, přičemž v dalším průběhu sezóny se uložené vyšší tresty dále připočítávají k již dosažené hodnotě 50 bodů.

   

  Každému klubu náleží povinnost evidovat trestné body svých hráčů a při překročení stanovené hranice nesmí takového hráče nasadit k utkání. Pokud toto pravidlo projde, budeme se samozřejmě snažit tresty vždy co nejdříve evidovat a zveřejňovat na webu, ale může se stát, že v případě nepříznivých okolností (technický problém, nemoc či dovolená, nebo víkendové zápasy…), nebude trest včas „vyvěšen“ na webu, a právě proto bude povinnost evidovat osobní tresty hráčů a jejich automatické přímé stopky na vedoucích mužstev.

   

  Ještě přísnější variantu navrhl předseda DK Jaroslav Svoboda, kdy bude hráči automaticky udělen trest na jedno utkání a následně DK zohlední všechny uložené osobní tresty a bude moci trest v podobě počtu zakázaných startů zpřísnit. Nebo bude trest v podobně stopky na jeden zápas vyhodnocen jako dostačující. 

   

 5. Změna pravidla o střídavých startech.

  Kdy toto pravidlo ve své první sezóně mělo tři omezení:

   

  • hráč musel být kmenovým členem mužstva z 2. ligy
  • nesměl zasáhnout do bojů v play-off
  • směl odehrát max. 7 utkání za mužstvo, kde byl umístěn na střídavý start. 

   

  Nyní by na návrh Davida Poustky z HC Sokol Pyšely mohl hráč na střídavý start odehrát celou základní část bez omezení, zákaz startu v play-off zůstává. Nově by přibyla dvě nová omezení. Hráč, který bude od začátku sezóny mít střídavý start, nebude moci v polovině soutěže přestoupit do 1. ligy. Druhé omezení je stanovení maximálního počtu hráčů na střídavý start v jednom prvoligovém mužstvu na 2 hráče. Obě pravidla mají za cíl omezit odlivu hráčů z druhé ligy.

   

  Pokud by úprava pravidla neprošla, navrhuji hlasovat samostatně o zákazu přestupu hráče se střídavým startem do 1. ligy v polovině soutěže. Smyslem tohoto pravidla je znemožnění „obcházení pravidel“: Nyní by totiž např. mohla polovina mužstva před sezónou přestoupit z první ligy do druhé ligy, kde výrazně posílí mužstvo. Všichni dotčení hráči budou v první polovině soutěže startovat i v 1. lize na střídavý start a v přestupní termínu přestoupí zpět. 

   

 6. Poslední návrh je z dílny pana Daniela Vaculíka z mužstva HC Pyšely. A podrobně se věnuje možnosti účasti hráčů v NHLH s ohledem na předchozí působení v Českém svazu ledního hokeje (ČSLH). Návrh je trochu složitější a bohužel se na schůzku nemohl dostavit jeho předkladatel, aby jej přesně vysvětlit. Nicméně předseda DK Jaroslav Svoboda se jej pokusil přiblížit.

   

  Níže je uvedeno stávající znění modře a návrh nové úpravy červeně.

   

  Stávající znění:
  2.4. Základní podmínkou pro platný start v NHLH je platný registrační průkaz NHLH. Zásadně nesmí nastoupit hráč registrovaný v ČSLH. Platná registrace ČSLH musí být řádně zrušena ČSLH nejpozději do potvrzení platné soupisky, a to i u hráčů hrající nejnižší soutěž ČSLH (OPM). Zde je uloženo vedoucím mužstev, aby pokud možno dodali potvrzení ČSLH o ukončení či zániku platné registrace v ČSLH.

   

  Návrh nového znění:
  2.4. Základní podmínkou pro platný start v NHLH je platný registrační průkaz NHLH. Zásadně smí nastoupit pouze hráč neregistrovaný v ČSLH, nebo hráč s neplatnou či zrušenou registrací u ČSLH. Neplatnost či zrušení registrace ČSLH musí mít validitu nejpozději do data potvrzení platné soupisky, a to i u hráčů hrající nejnižší soutěž ČSLH (OPM). Zde je uloženo vedoucím mužstev, aby v případě pochyb dodali potvrzení (např. výpis či sken z databáze ČSLH) o ukončení platnosti či zániku registrace v ČSLH sporného hráče.

   

  Tento návrh byl připomínkován, viz. níže:

  1. Lze jen obtížně předpokládat a akceptovat, že na ČSLH bude evidován PR, který je neplatný (není důvod pro takovou evidenci), zrušený či jinak zaniklý. RP prakticky neexistuje a tudíž není reálně ani evidovatelný, pokud ano tak je to chyba v databázi ČSLH.
  2. Pokud by se připustilo, že bude ČSLH mít ve své evidenci RP hráče, aniž by tento o tom měl povědomí, je to chyba hráče resp. i ČSLH, každopádně je to však mimo jurisdikci NHLH.
  3. Pokud by měl ČSLH vydávat jakékoli potvrzeni o neplatnosti takové registrace, samo sebou by to muselo znamenat vždy automaticky zrušení tohoto RP a vymazání z databáze ČSLH. V tom okamžiku tedy není nutné vydávat potvrzení!
  4. 4. Nebezpečí zachovaní platnosti RP v ČSLH a zároveň vydáni potvrzení o ukončení platnosti či zániku registrace v ČSLH sporného hráče nedává příliš logiku. Snad jedině k tomu, aby hráči NHLH bylo vydáno POTVRZENÍ, že je RP momentálně neplatný, či že je zaniklí avšak fakticky nebude nástroj, jak zabránit tomu, aby např. po týdnu nebyl z jakéhokoli důvodu tento RP znovu zaevidován do databáze ČSLH a tím pádem „oživen“ a hráč nenaskočil do výkonnostních soutěži a zároveň žil v iluzi, že v NHLH je OK.
  5. Jakékoliv potvrzení o neplatnosti či zániku RP v databázi ČSLH de facto musí znamenat, že RP v tom případě nemá, přímo nesmí již nadále figurovat v databázi ČLSH.  
  6. Za organizátory si nedovedu představit, kdo bude ta autorita, která by vydávala směrodatné „potvrzení“, jaký by měl být formát potvrzeni a čím a jak bude autorizováno. 
  7. Pak je zde také problém jak bychom měli paušálně kontrolovat všechna případná potvrzeni, resp. jaké markanty ponesou, aby nebyla zfalšovatelná.
  8. Samozřejmě to v dnešní době narazí na dikci GDPR, je velmi obtížné až nemožné požadovat po dalším subjektu sdělovat citlivá osobní data.

   

  Poznámky:

  • Pokud je mi známo ČSLH by měl postupovat tak, že pokud oddíl LH zanikne či 3 roky nemá žádný team přihlášený do soutěže, jeho status je zrušen a RP a tím pádem jsou RP zneplatněny a měli by být vymazány, leda by hráč přešel v termínu 3 let do jiného oddílu, což znamená ovšem nový a platný PR. Také je běžnou praxí, že se v určitých intervalech RP vyměňují právě kvůli eliminaci možných nepřesností v databázi ČSLH. Čili se zdá být velice nepravděpodobné, že bude v ČSLH bez vědomí dotčené osoby, tedy neprávem, kdokoli evidován. 
  • Vzhledem k předneseného návrhu a pragmatickému přístupu jeho projednávání, člen DK NHLH učinil na ČSLH dotaz na lustraci jediného teamu a bylo mu sděleno, že není možné podávat informace tohoto charakteru, byť vedoucímu teamu NHLH, neboť obsahují osobní data a údaje, které spadají pod ochranu GDPR. Údaje o evidenci osobních údajů, tedy data o RP je možné sdělit výhradně osobě, které se týkají, rozumějte dotčenému hráči.
  • Myslím, že je v silách i morální povinností každého jednoho hráče vůči svému teamu i vůči organizátorům NHLH, aby si v případě nejistoty zrušení RP ČSLH ověřil svůj osobní status, tzn. při nejistotě si vyžádal od ČSLH informace a případně svůj RP tímto krokem zároveň zrušil.
  • Předkladatel výše navržené změny patrně čerpá informace z neoficiálních pramenů či jinou cestou, resp. apriori předpokládá významný počet startu černých hráčů, to jest hráčů s platnou registrací ČSLH.
  • Pokud bude mít potřebu někdo podvádět ve smyslu účasti ve výkonnostních soutěžích ČSLH a v NHLH souběžně, rozhodně takto podlému kroku nezabraní žádné ač svědomitě vystavené potvrzení o zániku či neplatnosti RP v ČSLH, nemluvě o možnosti falšování potvrzení. Bohužel si dovedu i představit, že pokud v daný den bude potvrzení o neregistraci poplatné , např. 28.08.2019, nic nezabrání borci si 28.09.2019 řádnou registraci vybavit či jen oživit tu stávající „zaniklou“. 
  • Připomínám, že se jedná o amatérskou soutěž a přimlouvám se pro zachovaní důvěry vůči, jak samotným hráčům, tak jejich vedoucím teamu. Samozřejmě s tím, že za porušeni podmínky, že „Zásadně nesmí nastoupit hráč registrovaný v ČSLH“ budou ukládaný přísné postihy a tresty jako bylo činěno doposud.
  • Platná registrace ČSLH musí být řádně zrušena nejpozději do potvrzení platné soupisky.“

    


  poslední aktualizace:  28.06.2019 - 13:40   - web admin -
  vytvořeno:  28.06.2019

  počet shlédnutí: 

12xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.