Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

Automatické STOPky

Pro tuto sezónu byla na předsezónní schůzi vedoucích odhlasována podstatná změna pravidel, kdy bude hráčům - recidivistům (s uloženými opakovanými vyššími tresty) automaticky pozastavena činnost. Tomuto pravidlu je věnovám bod 2.12 v propozicích. Doposud se vyšší tresty (OT na 10 minut, OK na 20 minut, TH a DT) zápasům NHLH v probíhající sezóně vyhýbaly, avšak v polovině října byly v jednom utkání uděleny hned dva. Na jedné straně obdržel hráč OT na 10 minut za nesportovní chování, na druhé straně dokonce TH (za který se počítá 25 trestných minut) za kopnutí hráče.

Princip pravidla je ten, že pokud se hráči nashromáždí během sezóny 30 tresných minut a více (např. 3x OT 10 min., 2x OK 20 minut, 1x 10 min. + 1x 20 min. apod.), má automaticky vystavenu STOPku na další zápas, aniž by sám hráč nebo vedení mužstva muselo být informováno. Je zde povinnost vedoucího vést takové tresty v patrnosti a především zodpovědnost samotného hráče, který o svých prohřešcích z principu vždy velmi dobře ví. A pokud přesto nastoupí, vystavuje tím své mužstvo vědomě dalším sankcím.

V rámci možností budeme informovat po zjištění takové skutečnosti vždy vedoucího týmu (věřím, že většinou se to včas povede), ale s ohledem na tempo soutěže, kdy se často hraje jen několik málo dní po sobě, tak přes veškerou snahu nejsme schopni zajistit vždy bezprostřední zpracování zápisů (typicky přes víkendy, při nemoci, občasné nadstandardní časové pracovní vytíženosti atd...).

Zpětná kontrola při vyhodnocování zápisů bude však vždy provedena a na případné porušení pravidla se vždy přijde. Pokud nastoupí hráč, který měl mít automatický STOP, bude zápas dodatečně kontumován se všemi důsledky.

S prvními sezónními prohřešky se to tedy má tak, že hráč, který obdržel OT na 10 minut, může bez dalších vyšších prohřešků (nebo ještě s jedním OT na 10 minut) v poklidu dohrát sezónu. Druhý hříšník, který obdržel TH (a bude mu účtováno 25 trestných minut) bude potrestán DK a tento jeho trest je tím smazán (aby hráč za jeden trest nepikal dvakrát, s vyloučením ze zápasu vlastně třikrát).

Názorný příklad:
Pokud by došlo například k situaci (které se dříve tu a tam stávaly, dnes jsou ale již opravdovou výjimkou), kdy hráč obdrží OT na 10 minut za průpovídky, ve svém počínání bude pokračovat a obdrží OK na 20 minut a na závěr ještě za další navazující prohřešek obdrží TH, bude se postupovat následovně. Hráči bude udělen trest výrokem DK (řekněme 3 zápasy), čímž se mu vymaže oněch 25 minut za TH, ale zároveň si odpyká automatický STOP na jeden zápas za nashromážděných 30 minut (10+20) z předchozího průběhu zápasu. Jedinou dobrou zprávou pro takového hráče je, že po splnění všech trestů (v tom případě by to byly 4 zápasy) bude mít čistý štít do dalšího průběhu turnaje.

poslední aktualizace:  22.10.2019 - 15:45   - web admin -
  vytvořeno:  22.10.2019

počet shlédnutí:

55x

Copyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.