NHLH Benešov
  Dnes je : čtvrtek, 2. července 2020  svátek slaví : Patricie  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Kontumace zápasu HC MOOS Osečany - Benešov 70ers

V zápase HC MOOS Osečany - Benešov 70ers sehraného 27.11.2019 byl v čase 26:28 přerušen zápas z důvodu vážnějšího zranění hráče HC MOOS Osečany. Po incidentu mužstvo HC MOOS Osečany odmítlo dohrát utkání s odůvodněním obav o své zdraví. Na vyžádání DK ved. teamu podali vysvětlení, která se lišila v náhledu zda ke zranění došlo následkem faulu. Ze zápisu o utkání, a s dovysvětlením RO, vyplývá, že se o faul nejednalo, zranění nebylo způsobeno úmyslně a vyplynulo ze hry. 

To, že sebou hra hokeje přináší v rámci pravidel LH jistou dávku tvrdosti nelze trestat.

Výrok DK NHLH zní: HC MOOS Osečany je potrestán za odmítnutí dokončit utkání kontumačním výsledkem 0:5 se všemi důsledky.

Je zřejmé, že významná část hráčů hokeje, a to bez ohledu na výkonnostní úroveň soutěží, tedy i amatérské NHLH hraje tvrdě, tak jak sama umí. Jen málokdo bere ohledy či šetří soupeře amatéra, i když by to bylo v mentálních silách zvláště zkušenějších matadorů. Tvrdé dohrávání se děje bohužel bez ohledu na fyzickou konstituci či zkušenosti protihráče. Že mají navrch zkušení playeři, bývalí hráči, kteří jsou navíc fyzicky vybaveni je nasnadě. Ne vždy však musí své zákroky myslet destrukčně, avšak může to tak vyznít i dopadnout. Jako organizátoři amatérské ligy zatím nevíme jak definovat, resp. eliminovat hranici surovosti zákroku.

Proto tímto apeluji na každého jednoho borce, aby se snažil vycítit a zachovat se s k soupeři pokud možno seriózně nebo slušně, prostě s ohledem na jeho reálný statut, co by amatérského hráče a upustil od zákroku, který by mohl vést k destrukčnímu faulu.

Zároveň tímto žádám RO NHLH, aby svými zkušenostmi také přispěli a řídili utkaní s ohledem na „ochranu zdraví aktérů“. Vím, zní to v hokeji zvláště divně, ale jistě lze „příliš dravé a ostré“ hráče usměrnit vhodnou slovní výzvou a popř. přísněji uděleným trestem (věřím v um citlivého posuzování, je delikátní umění citu řídit hokejová utkaní, a pokud sledujete NHL i tam RO na hráče křičí a udílejí varovné výzvy). Na toto téma jsem jednal s předsedou RO Pravošem Novákem a předpokládám, že tuto výzvu přijme a poučí své kolegy. 

Nejschůdnější cestou však je fakt, že by měl zaúřadovat hlavně zdraví rozum a lidský přístup k soupeři jako k člověku, ale jak to do hráčů naordinovat zatím nevíme, je to na vás přátelé hráči v hokeji…. 

Rozhodně jako organizátoři NHLH nestojíme o destruktivní přístup ke hře v hokej a vynasnažíme se zajistit eliminaci těchto jevů, jak to jen půjde. Pro surové a nervově labilní jedince, zde mám na mysli potencionálně emočně přetížené hráče, zde není vážně prostor.


  poslední aktualizace:  01.12.2019 - 17:48   - JRD -
  vytvořeno:  01.12.2019

  počet shlédnutí: 

197xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.