NHLH Benešov
  Dnes je : čtvrtek, 2. července 2020  svátek slaví : Patricie  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Neoprávněné starty hráčů NHLH

Disciplinární komise bohužel měla k řešení nepříjemnou situaci týkající neoprávněných startů 7 hráčů, jenž nedodrželi základní pravidlo a nastupovali vědomě v NHLH s platnou registrací v ČSLH.

Pro pořádek uvádím bod 2.4. propozic NHLH 2019/2020, který řeší neplatnost registračního průkazu NHLH. Základní podmínkou pro platný start v NHLH je platný registrační průkaz NHLH. „Zásadně nesmí nastoupit hráč registrovaný v ČSLH. Platná registrace ČSLH musí být řádně zrušena ČSLH nejpozději do potvrzení platné soupisky, a to i u hráčů hrající nejnižší soutěž ČSLH (OPM). Zde je uloženo vedoucím mužstev, aby pokud možno dodali potvrzení ČSLH o ukončení či zániku platné registrace v ČSLH“.

Jedná se o závažný problém, který rok co řešíme a tak budeme činit nadále se zvýšenou intenzitou. Níže je uveden výčet hráčů, kteří v rozporu s propozicemi startovali v zápasech NHLH. K dispozici máme u těchto borců podrobný výčet výsledku i kan. bodů k 30.11.2019:

  1. Holeš M. - Senohraby
  2. Jirků A. - HC Agave
  3. Herma V. - HC MOOS Osečany
  4. Hlaváček L. - HC MOOS Osečany
  5. Pudil Z. - HC MOOS Osečany
  6. Toula T. – HC Olbramovice A
  7. Frodl J. – AHC Rebels

Vzhledem k faktu, že máme nezvratné argumenty a důkazy jsou tito hráči vyškrtnuti ze soupisek svých teamů. Samo sebou nesmějí dále nastoupit, vedoucí dotčených teamu odevzdají DK jejich RP NHLH. Jejich team bude potrestán kontumací a odečtením bodů ve všech zápasech kde nastoupili, a to se všemi důsledky v souladu s propozicemi NHLH.

Co se týká výsledků dotčených utkání, ty budou kontumovány v neprospěch provinivšího se teamu s výsledkem 0:5. Pro zachovaní os. statistik budou dosažené kan. body hráčům soupeřů z těchto utkaní započítány.

RO NHLH skrze svého předsedu obdrží jmenný seznam vyškrtnutých hráčů s instrukcí, že zásadně nesmí být nadále připuštěni ke hře. 

V neposlední řadě mohou vedoucí všech teamů zaslat podnět k lustraci podezřelých borců, tito budou řádně prověřeni.

Abychom se vyhnuli marným pokusům ospravedlnit černé starty výše uvedených hráčů uvádím, že v databázi hráčů ČSLH se buďto jméno hráč vůbec NEVYSKYTUJE, nebo je na kartě hráče a v položce datum uvedeno „Registrace platná do: 31.08.2019 a níže“.

Takže pokud je v RP uveden stav: Neaktivní avšak také např. Registrace platná do 25.02.2022, jedná se o platný RP ČSLH se stavem momentálně neaktivního hráče, což ve svém důsledku znamená, že tento hráč může být kdykoli trenérem nasazen do soutěže ČSLH. Omluvy, resp. výmluvy, že hráč či ved. teamu o reálném statusu nevěděl či netušil co vyjadřuje, neobstojí. Bylo dost prostoru si vše zjistit a ověřit

Dále připomínám, že není v souladu s propozicemi ani střídaví start hráčů, tento přestupek bude rovněž řešen kontumací utkaní.

A pro ilustraci jednoduchosti zrušení RP ČSLH níže předkládám aktivní formuláře:
- Žádost o zrušení registrace - klub
- Žádost o zrušení registrace - hráč (zde stačí vyplnit pouze 8 položek)

Vážení účastníci NHLH, pro tento ročník jste nás opět zvolili do DK NHLH a předpokládám seriózně, a to s úkolem udržovat amatérský statut dlouhodobého turnaje NHLH BN v rámci odhlasovaných pravidel a propozic. A nejenom k udělování dodatečných trestů. Ostatně jsme to opakovaně prezentovali na předsezonní schůzce, zrovna tak jako v přecházejících ročnících. Opět budeme tvrdě až nečekaně přísně ukládat tresty za zákeřné či destrukční fauly, či nedůstojné chovaní jak vůči hráčům, rozhodčím, činovníkům a i divákům. Je to v duchu DŘ LH. Tento náš hokej je jenom hra nikoli boj.

Tak prosím berte naše dnešní výroky vážně, byl to další krok ve snaze udržet NHLH v rámci amatérského pojetí. Vím, že ne všichni souhlasí a dokonce tuším, že dojde k rozhořčení některých nečestně si počínajících a přistižených borců, možná i časti teamů neboť přijdete o body. Jsou to pánové ale čistě amatérské body a chcete hrát hobby hokej, tak o co go! Pánové vyloučení z NHLH, tímto krokem vám doporučujeme naskočit do výkonnostního hokeje a tam ze snažit zdokonalovat a upevňovat si sebevědomí. V NHLH pro vás není místo! Přijďte, až dostanete rozum a splníte kritéria stanovené pro amatéry.

A znovu připomínám, že přístupem odhalených hráčů ztrácíte nejen body a výsledky, ale utrpěl kredit postižených teamů a i jejich vedoucích. Ani se nesnažte naše odhalení černých stratů svých hráčů zpochybňovat či zlehčovat a kdyby to přece jenom někoho napadlo, napište a po domluvě termínu vám předložím dostatek argumentů.

Za NHLH zpracoval JRD
 

Bod propozic NHLH 2019/2020
2.4. Základní podmínkou pro platný start v NHLH je platný registrační průkaz NHLH. Zásadně nesmí nastoupit hráč registrovaný v ČSLH. Platná registrace ČSLH musí být řádně zrušena ČSLH nejpozději do potvrzení platné soupisky, a to i u hráčů hrající nejnižší soutěž ČSLH (OPM). Zde je uloženo vedoucím mužstev, aby pokud možno dodali potvrzení ČSLH o ukončení či zániku platné registrace v ČSLH.

 


  poslední aktualizace:  01.12.2019 - 17:56   - JRD -
  vytvořeno:  01.12.2019

  počet shlédnutí: 

561xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.