NHLH Benešov
  Dnes je : čtvrtek, 28. května 2020  svátek slaví : Vilém  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Rozpis NHLH play-off 2020

Byl zveřejněn rozpis kompletní nadstavbové části - play-off 2020. První zápasy startují 15. února 2020 a poslední finálové zápasy budou sehrány nejpozději 14. března 2020. Pokud by se všechna tři finále dohrála již po dvou zápasech (a nebude třeba ani jeden rozhodující třetí deul), soutěž bude ukončena o týden dříve, tedy v sobotu 7. března.

Jelikož stále zbývá dohrát dost zápasů základní části, má málokteré mužstvo dopředu jasnou svou pozici, kam bude nasazeno a kdy přesně odehraje své zápasy. Jak se bude situace vyvíjet dle dosažených výsledků, bude rozpis aktulizován. 

Situaci nám jako každou sezónu nepatrně komplikuje souběžně hraná krajská hokejová liga. Benešovský A tým bude téměř jistě pokračovat v play-off. Konkrétní hrací dny jsou známy až na poslední chvíli. Z rozpisu NHLH jsou proto vynechány dvě středy, kdy hrozí večerní domácí zápas benešovských a tím takřka neřešitelná termínová kolize. Dále hrozí, že bude play-off hráno i během březnových víkendů. S ohledem na další vytížení a obsazení ledové plochy si nemůžeme dovolit vynechat i tyto dny - soboty a neděle. Soutěž NHLH je proto rozepsána na všechny využitélné víkendy (se začátky utkání v časech mezi 19-21 hod), s rizikem, že bude i benešovský A-tým hrát své utkání v totožný den (tedy nějakou sobotu nebo neděli). Pokud taková situace a kolize nastane, nezbude než, posunout začátky zápasů NHLH operativně až po dohrání krajské soutěže. Okolnosti nám bohužel neumožňují jiné řešení. Na jedné straně je dohoda organizátorů s vedoucími mužstev, aby rozhodující finálové zápasy byly hrány vždy v pátek nebo sobotu (aby mohla mužstva řádně oslavit sportovní úspěch), na druhé straně je totální obsazenost ledové plochy všech víkendů od poloviny března až do rozpuštění ledu. Zjednodušeně řečeno, není jiná rozumná možnost, kdy zápasy sehrát.

Zatím si můžete stáhnout kompletní šablony play-off1. liga | 2. liga - skupina C | 2. liga - skupina D.

Letošní ročník má mírně pozměněný herní systém, kdy 1. liga nebyla po polovině základní části dále rozdělena, ale zůstala jedná velká tabulka. Do play-off tak postupuje osm nejlepších mužstev z tabulky. V první kole (čtvrtfinále - ČF) hrají první s osmým, druhý se sedmým, třetí s šestým a čtvrtý s pátým. V druhém kole (semifinále - SF) se proti sobě vždy střetnou nejvýše postavený tým tabulky, který postoupil ze ČF, proti nejhůře umístěnému týmu tabulky, který postoupil ze ČF. Druhou semifinálovou dvojici utvoří zbylá dvě mužstva.

Tento princip platí i v SF druhé ligy. Ta byla stejně jako v několika předchozích rozčnících rozdělena v polovině základní části do dvou skupin (C a D). Ve skupině C sehrají mužstva na 3. až 6. místě tabulky ČF, nejlepší dvě mužstva po základní části postupují přímo do SF. Ve skupině D sehrají ČF je dvě nehůře umístěná mužstva tabulky, tři nejvýše postavení v tabulce skupiny D jsou nasazeni rovnou do SF. 

I ve 2. lize platí princip, kdy v každém kole hrají proti sobě vždy nejvýše postavený tým a nejhůře postavený tým, druhý nejvýše postavený proti druhému nejhůře postavenému, atd....

Co zůstává z předchozích let jsou série hrané na dva zápasy, kde postoupí mužstvo, které získáze dvou vzájemných zápasů play-off více bodů (tj. dvě výhry nebo jedna výhra + jedna remíza). Pokud po dvou zápasech bude stav nerozhodný (dvě remízy nebo každé z mužstev zvítězí jednou bez ohledu na skóre), rozhodnou samostatné nájezdy (série 5 nájezdů). 

Výjimkou je již tradičně finále, které je hráno na dva vítězné zápasy.

 


  poslední aktualizace:  27.01.2020 - 11:13   - web admin -
  vytvořeno:  27.01.2020

  počet shlédnutí: 

240xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.