NHLH Benešov
  Dnes je : neděle, 20. září 2020  svátek slaví : Oleg  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Konečný výrok trestů ohledně neplatných startů

 

V návaznosti na zahajovací schůzku, kde bylo zřetelně deklarováno, že DK NHLH bude důsledně pracovat na tom, aby byl eliminován výskyt tzv. „černých hráčů“, byl v poslední dekádě 11/2019 DK NHLH učiněn zásadní krok, kdy přistoupila k lustraci vytipovaných borců s úsilím zjistit, zda nastupují v soutěži NHLH v souladu se schválenými propozicemi NHLH. Bylo zjištěno, že 7 playerů, kteří ve svých teamech výrazně určovali výsledky jsou vedeni v ČSLH s platnou registraci a tudíž jejich start v NHLH je považován za nelegální.

Veškeré zápasy, kde tito borci nastoupili, byly kontumovány v neprospěch teamů, za které hráli, a to se všemi důsledky plynoucími z platných propozic (viz. tabulky NHLH).

Vzhledem k součinnosti vedoucích, dotčených teamů, jejich korektnímu vystupovaní a snaze uvést status těchto hráčů do souladu s požadavky propozic NHLH, byl trest zákazu nastupování vytipovaných borců s RP ČSLH  v NHLH podmíněně odložen formou amnestie do 31.01.2020 s tím, že vedoucí těchto výtečníků reálně provedou zrušení RP v ČSLH a dodají potvrzení o tom, že jejich hráč v roce 2019 nenastoupil v soutěžích ČSLH.  Dále zdokladují, že se finančně vypořádali s vyrovnáním za kontumované zápasy se svými soupeři.

V rámci této mimořádné amnestie byla poskytnuta přiměřeně dlouhá doba ke zjednaní nápravy a prokázaní neaktivní činnosti v ČSLH všem pozitivně lustrovaným borcům.

Dnem 31.01.2020 vypršela definitivně lhůta pro doložení resp. splnění všech amnestií uložených podmínek a tato amnestie přestala být účinná.

Výrok pro hráče, kteří svůj statut vyřešili, a to je většina postižených, (kteří čert tedy ví proč měli ještě platný RP v ČSLH, situaci však dořešili a vše napravili ve svůj prospěch). Jejich statut je nyní OK, jsou nadále na soupisce a mohou pokračovat jako čistí playeři v NHLH. Sankce vztahující se však k jejich účasti v zápasech NHLH do 11/2019 zůstávají v platnosti!


Bohužel u 3 borců a sice: Holeš Michal (Senohraby), Hlaváček Lukáš (Moos) a Toula Tomáš (Olbramovice A) se nepodařilo očistit se, někteří se o to možná ani nesnažili. Každopádně na naší straně organizátorů, ani DK NHLH nebyly u těchto borců zaznamenány informace o legalizaci svého startu v NHLH. Z toho vyplývá, že startovali v NHLH neoprávněně, je na ně nadále pohlíženo jako na „černé hráče“ a nevztahuje se na ně mimořádný prostředek amnestie. Veškeré uložené tresty platí a jejich start v tomto ročníku NHLH je vyloučen. Jsou vyškrtnutí ze soupisky.  A pokud nastoupili v 01/2020 bude to dále řešeno v intencích propozic NHLH se všemi důsledky.

Každopádně chování výše uvedených pánu dosti bledne v porovnání s chováním ostatních přistižených, kteří se se svým prohřeškem přece jenom vypořádali ze ctí.

Pokud se T.Toula, L. Hlaváček nebo M. Holeš objeví na soupiskách pro sezonu 2020/2021, musí vedoucí teamů doložit neplatnost jejich RP V ČSLH!

Výrok v případe 3 výše uvedených borců zní: tím, že do 1. poloviny NHLH disponovali platným RP řádně evidovaným v ČSLH a tento svůj doklad patrně nezrušili ani do 31.01.2020, resp. nepodali o tom důkaz DK NHLH, si uzavřeli možnost pokračovat v probíhajícím ročníku NHLH.

Tento výrok je konečný a není k němu odvolání, bude dán na vědomí všem ved. teamů NHLH a RO NHLH.

Pozn.: Lze tušit, že dořešení se ne všem bude zamlouvat. Na tomto místě je třeba konstatovat, že konflikty zájmů stratu uvedených výtečníků potvrdily nutnost provádění podobných kontrol hustěji. Cílem nás bafuňářů NHLH je dostat soutěž opět do rámce ryze amatérského klání. Je to v duchu přání drtivé většiny aktérů NHLH a v souladu filozofií i odsouhlasenými propozicemi NHLH.

 

20-02-02 Předseda DK NHLH Jarda Svoboda

 


  poslední aktualizace:  03.02.2020 - 17:40   - JRD -
  vytvořeno:  03.02.2020

  počet shlédnutí: 

275xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.