NHLH Benešov
  Dnes je : neděle, 20. září 2020  svátek slaví : Oleg  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  NHLH 2019/2020 je minulostí

V úterý 10. března 2020 bylodobojováno poslední finále NHLH ročníku 2019/2020 a tím byl ukončen celý ročník soutěže.

Mužstvo HC Kabaret se stalo mistrem 2. ligy po dvou finálových výhrách (4:1 a 6:4). Zdatným soupeřem mu byli Strojaři Attl, kteří se do finále dostali přece jen trochu nečekaně (především s ohledem na vysokou bodovou ztrátu ze základní části na dva nejlepší celky, ale i jejich celosezónní dominanci).

První utkání bylo hektické a emoce plály až přes příliš. Druhý zápas se nesl ve fér duchu. Pár ostřejších zákroků k vidění bylo, ale nic za hranou, o čemž svědčil i malý počet udělených trestů. Horké hlavy se uklidnily a rozhodčí odvedli další velmi dobrý výkon.

Prvního vedení se ujali Strojaři. Po necelých deseti minutách favorit zápasu (i celé série) vyrovnal. Ve druhé třetině přidal Kabaret dvě branky během 80 vteřin a zdálo se být rozhodnuto. Ale HC Attl se rozhodně nevzdal. Hráči bojovali, dřeli. Chvílemi vypadali hokejověji a odhodleněji, ale za Kabaret zvýšil tempo a převzal na sebe více hry jasně nejlepší hráč na ledě - M. Sýkora. Ten o osudu zápasu jasně rozhodl. Sám zaznamenal hattrick a spoustu času kontroloval puk i celou hru. Jeho spoluhráči se uklidnili a ačkoliv ještě padlo dost gólů, o osudu utkání vlastně nebylo asi od poloviny zápasů pochyb. Kabaret vždy průběh kontroloval a vedl.

Činili se i brankáři na obou stranách. Práce měli dost. Každý si připsal nějaký ten gól, na který asi pyšný nebude, ale celkově toho pochytali opravdu dost a pro své týmy byly oporami.

Utkání bylo hodné finále 2.ligy. Všem zúčasněným - hráčům, rozhodčím i fanouškům děkujeme. Fanoušků, patrně i kvůli národním bezpečnostním opatřením zakazujícím shromažďování více jak 100 lidí, nedorazilo nakonec tolik, kolik by zápasu slušelo ;-), ale byli slyšet i tak. Dokonce docházelo na slovní přestřelky mezi příznivci obou táborů.

Nejsmutnějším faktem je, že pro HC Attl se patrně jednalo o poslední vystoupení v NHLH. Pro příští ročník se mužstvo, které je složeno převážně z pražských hráčů, nepřihlásí a jak to bude dále je otázkou. Doufejme, že se k nám do Benešova zase brzy vrátí. Děkujeme jim za dlouholeté přínosnéa férové účinkování v soutěži.

 

Mužstvo HC Kabaret naopak postupně zvedá svoji výkonnost. Na předsezónní schůzce se rozhodne, zda budou pro příští ročník hrát 1. nebo 2. ligu.


  poslední aktualizace:  11.03.2020 - 10:26   - web admin -
  vytvořeno:  11.03.2020

  počet shlédnutí: 

215xCopyright © 2001-2020 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.