NHLH Benešov
  Dnes je : pátek, 22. ledna 2021  svátek slaví : Slavomír  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Info o pokračování turnaje NHLH (COVID-19)

Ahoj přátelé hokejky,

nemám přiliš rád nepodložené předpovedi ani předtuchy, natož pak příkré soudy, ale tak nějak se obávám, že v případě dlouhodobého turnaje NHLH dojde k nucenému přerušení soutěže, což tuším bude pro většinu zúčastněných zklamaní. 

Jak to tak vypadá bude v Česku od pondělí 5. října znovu platit nouzový stav, tedy pokud to hlavní "plukovnik" ještě nepřeonačí. Je to letos už podruhé, ale stejně si nesmíme zvykat. Nouzový stav má trvat třicet dní. Vláda k vyhlášení nouzového stavu přikročila z toho důvodu, aby mohla zavést plošná krizová opatření, které mají zabránit dalšímu šíření koronavirové pandemii. Takže je nutné se s tím smířit, zařidil nám to C-19, potažmo plukovnik Prymula.

Nevím, zda se to děje, protože se jedná o skokový vzestup počtu kontaminovaných osob kvůli začátku školního roku, jak se nás snaží přesvědčit autority, či se konečně více testuje, a tím pádem více odhaluje. Tak jako tak, je to otrava, zvláště, když nevíme, komu za různé Covid verze můžeme děkovat, co ten virus vlastně způsobuje a jakou strategickou obranu zvolit. Vláda ani krizovy štáb nám to neulehčuje. A konec konců tedy s velkým zapřením budeme muset zabrzdit ještě před zimními stadióny.

Když pominu množinu možných dalších restrikcí, co nás hokejky čekají již nyní, nás potrefil Zákaz shromažďování: s definicí, že nemohou probíhat akce nad 10 lidí uvnitř budovy. Sice se skřípěním zubů se musíme podřídit.

Jak to tak vypadá, v Česku tedy začíná od pondělí 5. října, znovu platit nouzový stav. Trvat má třicet dní ale restrikce jsou prozatím vyhlašeny na 15 dní /něco mi však napovídá, že to v rámci nouzového režimu bude tiše prolongováno, ale na jak dlouho lze težko odhadovat/.

Ikdyž máme k dispozici minimum info a k tomu ještě dost podivných, nechce se mi uvalená opatření naší vlády kritizovat, patrně dělá, co umí.

Co však musíme udělat my organizátoři NHLH je adaptabilně přibrzdit rozjetou soutěž a připravit pokud možno alternativní, hrací scénaře, jak důstojně dojet, pokračovat a dohrát turnaj NHLH. Je to s dostupnými vstupy dost obtížné. Bohužel ani zřizovatel MSZ BN v tomto smyslu nemá přesnou direktivu.

Protože vím, že pro všechny teamy, resp. hráče NHLH, je info výhled na další konaní turnaje důležitý, níže uvádím nástim možných scénařů pokračování NHLH

  1. Od Po 05.10.2020 je jasně závazný STOP konaní zapasů NHLH na následujících 14dnů. Následně musíme číhat na další výroky našich rozhodovacích autorit na úrovni vlády ČR. /čili do víkendu se hraje tak si hleďte užívat relativní svobody/.
  2. Od data 05.10.2020 se soutěž preruší až do oficiálního odvolaní, tzn. do povolení hry v mim. počtu 10 hráčů /aktérů hry/, a to opravněnou autoritou.
  3. Jakmile bude znám přesný datum uvolnení, resp. restartu NHLH, od toho data očekávame nový a závazný rozpis hracích dnů a časů pro NHLH /tzn. harmonogram ze strany ZS BN/, na tyto termíny pak napasujeme pokračovaní NHLH od bodu prerušení, /čili se kontinuálně naváže na přerušený hrací plán, jen se posunou datumy, tak aby se dohrávala posloupně jednotlivá kola první části/.
  4. V případě dalšího podobného úseku přerušení /cca 14dní/ hobby sportů by se opět termíny posunuly o tento krok a pokračovalo by se stejným způsobem. 
  5. Když by výluka NHLH byla ještě delší a významně zamíchaný harmonogram ZS BN byl včas a smysluplně změněn a bylo by možné plnohodnotně dohrát všechna kola do 20.04.2020, NHLH bude dokončen hrací plán v nových termínech a NHLH bude korektně a s jasnými vítězi dokončen jako loňský ročník. 
  6. Pokud by však cokloli nedovolilo z hlediska čas. omezení /či udržení led. plochy/ turnaj NHLH dokončit v plném rozsahu a bude to známo v předstihu, pokusíme se upravit propozice, resp. hrací systém a rozpis tak, aby se turnaj dohrál ve zkrácené podobě, avšak seriózně s vyhodnocemím pořadí.
  7. Kdyby přece jenom nastala zvlášť mimořádně nepříznivá situace, nejspíše s drastickým či ukrutně drsným omezením hobby sportu, pohybu apod., pak NHLH bude dotčena zkracemín sezony a skončí "náhlou covid smrtí" bez vítězů. Definitivním bodem by patrně bylo uzavřeni ZS BN, rozpuštění ledu……
  8. To by byl funus letošního turnaje NHLH v rozehrané soutěži, ta by se poprvé v historii nedokončila, turnaj nebude mít vítěze, tedy kromě C-19. Je to tzv. vyšší moc viz. "Plukovník".

Prosím pánové s hokejkou v ruce o přijmutí této nastalé, politováníhodné situace s jistou dávkou pokory, nikdo z nás neví, co je schopen ten prevít natropit.

Sledujte nadále stránky NHLH, budem se snažit aktuálně informovat.

Děkuji za pochopení,  Jarda Svoboda STK NHLH 


  poslední aktualizace:  01.10.2020 - 11:10   - Jarda Svoboda -
  vytvořeno:  01.10.2020

  počet shlédnutí: 

339xCopyright © 2001-2021 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.