NHLH Benešov
  Dnes je : středa, 17. října 2018  svátek slaví : Hedvika  


 Upozornění autora
 Neoficiální výsledky
 Neoficiální tabulky
 Historické kan. bodov.  
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Výlety
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Webkamera ZS Benešov
 Napište nám

  HC MOOS Osečany vítězem NHLH 2017/2018

Mužstvo HC MOOS Osečany se senzačně stalo mistrem NHLH pro sezónu 2017/2018, když ve finále v obou zápasech porazilo (4:2 a 6:2) dvojnásobného obhájce titulu a jasného favorita na třetí vítězství v řadě - Benešov 70ers.

Benešovským hrály do karet předchozí výsledky v sezóně (za celou sezónu, až do finále, prohráli jen 4x), bilance vzájemných zápasů (posledních 5 zápasů ovládly sedmdesátky) a výsledky z posledních dvou play-off (dvakrát po sobě ovládli celou soutěž).

Ale již mnohokrát se ukázalo, že papírové předpoklady nemusí nic znamenat. V prvním finálovém zápase MOOS zvítězil 4:2, přičemž poslední branka padla při hře bez brankáře. První dvě třetiny dopadly skvěle pro osečanské a vedli už 3:0. Benešov se ve třetí části přiblížil na dostřel, ale poslední krok k úplnému vyrovnání již neudělal.

Po prvním překvapivém zápase se rozhodně nezdálo nic rozhodnutého. V táboře vítěze základní části se věřilo (možná až počítalo) s rozhodujícím třetím zápasem a na druhou stranu MOOSáci rozhodně netrpěli před odvetou nějakým přehnaným sebevědomím.

Pro 70ers začal druhý zápas přesně jako potřebovali. Hlavní opora D. Svoboda po 95 vteřinách poslal svůj tým do vedení a chvíli se zdálo, že vše jede podle předpokládaného scénáře. Do vyššího vedení se mužstvo v začátku utkání nedostalo a to bylo patrně klíčové. Ve 12. minutě otevřel svou střelinici pozdější nejlepší hráč zápasu a tradiční ostrostřelec J. Cicák. Skóre 1:1 mělo vybudit k větší aktivitě obhájce titulu, protože i remízový výsledek by znamenal titul pro Osečany.

Pak se však začaly dít věci. Skóre začalo naskakovat, ale trochu překvapivě jen ve prospěch Osečan. Během necelých 6 minut druhé třetiny, nejen že J. Cicák zkompletoval čistý hattrick, ale dokonce přidal i svůj 4. gól v řadě a vyhlídky na to, kdo že je větším favoritem na zisk titulu se zcela změnily.

Následovalo sice relativně rychlé snížení na 2:4, po kterém Benešov vyvinul jediný souvislejší tlak za celé utkání. Osečany byly asi na dvě minuty sevřeny ve vlastní obraně, kdy i se štěstím odolávaly inkasování kontaktního gólu. Dvakrát dokonce zazvonila tyčka, ale gól nepadl. V tu chvíli se zdálo, že přece jen ještě není rozhodnuto, ale bylo. Za chvíli padl gól Osečan (poprvé se za ně trefil také někdo jiný) a bylo rozhodnuto.

70ers sice zápas zcela nezabalili, ale o tom kdo byl ve finálové sérii na ledě lepší, bylo definitivně jasno. Pokud by se i v hokeji měřilo držení puku, jistě by vyhráli 70ers, ale v týmové sehranosti, nebezpečných výpadech a především v koncovce byli vítězní jejich soupeři. Osečany měly mnohem více smrtících výpadů, několikrát se dokázaly prosadit i přes postavenou obranu a konečný výsledek 6:2 asi odpovídá situaci na ledě. Ke cti obou soupeřů nutno dodat, že se hrálo naprosto čistě a férově bez jediné zákeřnosti.

Ačkoliv pro Benešov 70ers je porážka ve finále jistě zklamáním, mužstvo odehrálo další skvělou sezónu a do té příští bude jistě určitě znovu vstupovat jako jeden z nejžhavějších favoritů.

Jádro MOOS Osečany hraje dlouho spolu, kostra týmu je skvěle sehraná a mužstvo nemá slabý článek. Za letité velmi důstojné a sympatické působení v NHLH si titul zaslouží. Předchozím nejlepším sezónním výsledkem byl postup (a následné vyřazení) do semifinále.

Oběma účastníkům finále gratulujeme.


  poslední aktualizace:  13.04.2018 - 22:25   - web admin -
  vytvořeno:  13.04.2018

  počet shlédnutí: 

260xCopyright © 2001-2018 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.