Soupisky týmů
 Webkamera ZS Benešov
 Napište nám

HC MOOS Osečany vítězem NHLH 2017/2018

Mužstvo HC MOOS Osečany se senzačně stalo mistrem NHLH pro sezónu 2017/2018, když ve finále v obou zápasech porazilo (4:2 a 6:2) dvojnásobného obhájce titulu a jasného favorita na třetí vítězství v řadě - Benešov 70ers.

Benešovským hrály do karet předchozí výsledky v sezóně (za celou sezónu, až do finále, prohráli jen 4x), bilance vzájemných zápasů (posledních 5 zápasů ovládly sedmdesátky) a výsledky z posledních dvou play-off (dvakrát po sobě ovládli celou soutěž).

Ale již mnohokrát se ukázalo, že papírové předpoklady nemusí nic znamenat. V prvním finálovém zápase MOOS zvítězil 4:2, přičemž poslední branka padla při hře bez brankáře. První dvě třetiny dopadly skvěle pro osečanské a vedli už 3:0. Benešov se ve třetí části přiblížil na dostřel, ale poslední krok k úplnému vyrovnání již neudělal.

Po prvním překvapivém zápase se rozhodně nezdálo nic rozhodnutého. V táboře vítěze základní části se věřilo (možná až počítalo) s rozhodujícím třetím zápasem a na druhou stranu MOOSáci rozhodně netrpěli před odvetou nějakým přehnaným sebevědomím.

Pro 70ers začal druhý zápas přesně jako potřebovali. Hlavní opora D. Svoboda po 95 vteřinách poslal svůj tým do vedení a chvíli se zdálo, že vše jede podle předpokládaného scénáře. Do vyššího vedení se mužstvo v začátku utkání nedostalo a to bylo patrně klíčové. Ve 12. minutě otevřel svou střelinici pozdější nejlepší hráč zápasu a tradiční ostrostřelec J. Cicák. Skóre 1:1 mělo vybudit k větší aktivitě obhájce titulu, protože i remízový výsledek by znamenal titul pro Osečany.

Pak se však začaly dít věci. Skóre začalo naskakovat, ale trochu překvapivě jen ve prospěch Osečan. Během necelých 6 minut druhé třetiny, nejen že J. Cicák zkompletoval čistý hattrick, ale dokonce přidal i svůj 4. gól v řadě a vyhlídky na to, kdo že je větším favoritem na zisk titulu se zcela změnily.

Následovalo sice relativně rychlé snížení na 2:4, po kterém Benešov vyvinul jediný souvislejší tlak za celé utkání. Osečany byly asi na dvě minuty sevřeny ve vlastní obraně, kdy i se štěstím odolávaly inkasování kontaktního gólu. Dvakrát dokonce zazvonila tyčka, ale gól nepadl. V tu chvíli se zdálo, že přece jen ještě není rozhodnuto, ale bylo. Za chvíli padl gól Osečan (poprvé se za ně trefil také někdo jiný) a bylo rozhodnuto.

70ers sice zápas zcela nezabalili, ale o tom kdo byl ve finálové sérii na ledě lepší, bylo definitivně jasno. Pokud by se i v hokeji měřilo držení puku, jistě by vyhráli 70ers, ale v týmové sehranosti, nebezpečných výpadech a především v koncovce byli vítězní jejich soupeři. Osečany měly mnohem více smrtících výpadů, několikrát se dokázaly prosadit i přes postavenou obranu a konečný výsledek 6:2 asi odpovídá situaci na ledě. Ke cti obou soupeřů nutno dodat, že se hrálo naprosto čistě a férově bez jediné zákeřnosti.

Ačkoliv pro Benešov 70ers je porážka ve finále jistě zklamáním, mužstvo odehrálo další skvělou sezónu a do té příští bude jistě určitě znovu vstupovat jako jeden z nejžhavějších favoritů.

Jádro MOOS Osečany hraje dlouho spolu, kostra týmu je skvěle sehraná a mužstvo nemá slabý článek. Za letité velmi důstojné a sympatické působení v NHLH si titul zaslouží. Předchozím nejlepším sezónním výsledkem byl postup (a následné vyřazení) do semifinále.

Oběma účastníkům finále gratulujeme.

poslední aktualizace:  13.04.2018 - 22:25   - web admin -
  vytvořeno:  13.04.2018

počet shlédnutí:

260x

Copyright © 2001-2018 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.