NHLH Benešov
  Dnes je : pátek, 24. května 2019  svátek slaví : Jana  


 Upozornění autora
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Zápis z posezónní schůzky NHLH

Ve čtvrtek 26. dubna se konala schůzka vedoucích mužstev NHLH a organizátorů soutěže. Nově, s cílem umožnit větší prostor k diskuzi v dostatečném prostoru před začátkem soutěže a možností přednést své nebo naopak vstřebávat cizí dojmy ještě pod vlivem čerstvě dohraného play-off, se konala dva týdny po vyvrcholení finálových bojů.

 

Lehké obavy, zda bude o schůzku v tomto termínu zájem, se byly brzy rozptýleny. Nakonec se sešlo 18 zástupců mužstev z 24 možných. Přítomni jsme samozřejmě byli jako organizátoři my, Jaroslav a Tomáš Svobodovi, za vedení MSZ dorazil ředitel pan Petr Kotouč a pan Michal Molnár, jenž má ledovou plochu na starosti. Za rozhodčí dorazil jejich „předák“ Pravoslav Novák a mezi zástupci týmů byl přítomen i Radovan Noga, který je rovněž aktivním a vytěžovaným rozhodčím. 

Z disciplinární komise byli přítomni kromě předsedy J. Svobody ještě David Poustka, Zdeněk Forejt a David Kureš. Ve čtvrtek 26. dubna se konala schůzka vedoucích mužstev NHLH organizátorů soutěže. Nově, s cílem umožnit větší prostor k diskuzi v dostatečném předstihu před začátkem soutěže a s možností přednést své nebo naopak vstřebávat cizí dojmy ještě pod vlivem čerstvě dohraného play-off, se konala netradičně již dva týdny po vyvrcholení finálových bojů.

 

Lehké obavy, zda bude o schůzku v tomto termínu vůbec zájem, byly brzy rozptýleny. Nakonec se sešlo 18 zástupcůmužstev z 24 možných. Přítomni jsme samozřejmě byli jako organizátoři i my, Jaroslav a Tomáš Svobodovi, za vedení MSZdorazil ředitel pan Petr Kotouč a pan Michal Molnár, jenž má ledovou plochu na starosti. Za rozhodčí dorazil jejich „předák“ Pravoslav Novák a mezi zástupci týmů byl přítomen i Radovan Noga, který je rovněž aktivním a vytěžovaným rozhodčím. 

disciplinární komise byli přítomni kromě předsedy J. Svobody ještě David Poustka, Zdeněk Forejt a David Kureš. Zastoupení bylo tak více než důstojné.

Na úvod jsme tradičně shrnuli čerstvě dokončený ročník, vyhlásili jsme týmové vítěze i vítěze individuálních trofejí a po pár statistických zajímavostech jsme se pěkně zostra vrhli na to hlavní, na hrací systém, podmínky pronájmů a hlasování o několika konkrétních návrzích.

 

Tradičně byla zajímavá diskuze o hracích časech turnaje. Podmínky zřizovatele, tedy Města Benešov, který v přidělování ledové plochy dlouhodobě upřednostňuje výkonnostní sport (tedy benešovské oddíly ledního hokeje), zůstávají stejné a hrací časy, tj. začátky jednotlivých utkání, budou +/- stejné jako vloni. Hracími dny by nadále měly být všechny všední dny vyjma čtvrtka a víkendy, jak jen to bude možné. Začátky prvních utkání budou nejčastěji mezi 20:00 a 20:30.

Velký tlak ze strany mužstev byl na odehrání většího počtu zápasů o víkendech a především posunutí startu víkendových zápasů na dřívější hodinu. V tomto ohledu se pokusíme udělat maximum a zápasy posunout na co nejbrzčí (převážně odpolední) časy. Je nutné si uvědomit, že to s sebou přinese dva nežádoucí vedlejší efekty. Účastníci budou hrát více zápasů o víkendech a rozpis nebude možné zveřejňovat několik měsíců dopředu, jak tomu bylo v uplynulé sezóně, ale jen cca 3-5 týdnů v předstihu.

I další body souvisí s hracími termíny. Oproti předchozím dvou letům budou nalosovány zápasy i na zářijové víkendy. Jarní prázdniny nebudou nijak vynechány nebo zohledněny a bude se hrát i v jejich termínech, včetně toho benešovského. Volno bude opět během veškerých státních svátků a na Mikuláše.

Konec soutěže bude stanoven v průběhu soutěže, až podle počtu přihlášených mužstev a podle počtu hracích dní.

Poslední novinkou co do hracích termínů je rozpis finálových střetnutí. Rozhodující finálové zápasy (tedy druhé a případné třetí zápasy) budou nově sehrány výhradně o sobotách a to v několikazápasových blocích (patrně vždy 4 zápasy za den). Zde je nutno počítat s tím, že se finálové série mohou protáhnout.

Proběhlo několik drobných návrhů na změnu hracího systému, včetně jednoho komplexního návrhu na radikální změnu (uzavření 1. ligy). Tuto změnu jsem ve snaze předejít nekonečným problémům o sestupech/postupech mezi ligami předložil já, ale jelikož byl návrh nejprve drtivou většinou zamítnut a následně byl bez výjimky potvrzen stávající systém, k žádným výrazným změnám nedochází.

Do 1. ligy tak automaticky postupuje vítěz 2. ligy a naopak mužstvo, které skončilo v 1. lize nejhůře, automaticky sestupuje. Toto pravidlo bude nadále svaté a je třeba jej ctít.

Dále se hlasovalo o možnosti zařazení omezeného počtu registrovaných hokejistů na ČSLH. Návrh byl jasně zamítnut. Byly však odhlasovány dvě zmírňující pravidla pro rozšíření soupisek. Nově je zrušena jakákoliv čekací lhůta od krajských soutěží dolů pro nové hráče. Jakmile si hráč zruší svazovou registraci, může nastupovat v NHLH.

Druhý novinkou povolení střídavých startů. Avšak pozor, střídavý start je povolen pouze z 2. ligy do 1. ligy a startovat smí tedy pouze hráč, který je řádně zapsán na soupisce ve 2. lize. Navíc v 1. lize může odehrát maximálně 7 zápasů (stejně jako je min. počet startů v základní části pro možnost nastoupit v play-off). Hráč se střídavým startem v žádném případě nesmí v 1. lize nastoupit v play-off.

Jelikož se schůzka konala vlastně neprodleně po skončení předchozí sezóny a do startu sezóny další je daleko, nemáme zatím potvrzené účastníky pro příští ročník, ale většina mužstev projevila jednoznačný zájem, takže se dá počítat s podobně širokým hracím polem jako doposud.

Pyšelský vítěz 2. ligy přes léto vyřeší, zda nastoupí ve stejném složení do 1. ligy nebo zda z mužstva vytvoří dva celky. Byla vyřčena i varianta, že se nepřihlásí vůbec, ale k tomu doufejme, nedojde. Stejně tak si musí své priority vyjasnit dlouholetý spolehlivý účastník mužstvo z Miličína. Doufám, že i s ními se od září bude na benešovském zimním stadioně scházet. Ve hře jsou i nové celky, „oťukávání“ proběhlo se třemi celky, ale jelikož není vůbec nic jistého, nebudeme konkrétně jmenovat.

Celá schůzka byla velmi přínosná, korektní a pořádání po skončení play-off bude patrně zachována do příštích let. V druhé polovině prázdnin bude svolána druhá další schůzka, kde se již mužstva přihlásí závazně. Drobné změny v propozicích, pokud budou řádně předneseny a odhlasovány, budou možné. Zásadní změny se již nepředpokládají a především herní systém je již pevně daný.

Jako vždy platí výzvy k doplnění řad rozhodčích, kterých je žalostně málo a je to každou sezónu horší a horší. Kdo máte chuť a odvahu, přihlaste se prosím, budete velmi vřele vítání a bude vám poskytnuta maximální možná podpora.

Stejně tak vás vyzýváme k zasednutí do disciplinární komise. Je možné doplnění-rozšíření nebo vyměnění stávajícího člena za nového. Dlouholetý předseda DK Jaroslav Svoboda se velmi rád vzdá své „lukrativní“ funkce ve prospěch seriózního zájemce, což nabídl na schůzce i tentokrát. Druhý den po schůzce projevil zájem stát se členem DK pan Daniel Vaculík z HC Pyšely. Na letní schůzce bude o tomto hlasováno, ale předpokládám, že hlasování bude spíše formalitou.

Závěrem mi nezbývá než popřát vám krásné léto a září (někteří asi i dříve) na viděnou na ledě. A prosím vás, začněte řešit posily a své hráčské soupisky co nejdříve v předstihu ;-),

 


  poslední aktualizace:  29.05.2018 - 16:50   - web admin -
  vytvořeno:  29.05.2018

  počet shlédnutí: 

158xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.