NHLH Benešov
  Dnes je : pondělí, 25. března 2019  svátek slaví : Marián  


 Upozornění autora
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Předsezónní schůzka NHLH 2018/2019

V úterý 7. srpna se od 17:00 koná tradiční předsezónní zahajovací schůzka NHLH pro ročník 2018/2019. Místo konání je salónek restaurace na zimním stadionu.

Letos se na schůzce již nebude řešit nic převratného, návrhy na změny hracího systému a významné změny propozic byly probírány a odhlasovány již na schůzce dva týdny po dohraném finále. Posezóvnní schůzka byla nově zavedena ve snaze řešit hokej ještě plni dojmů z právě skončené sezóny a ne po několikaměsíční letní přestávce. Zápis a závěry ze schůzky si přečtěte v dřívějším příspěvku.

Nejdůležitšjšími závěry dubnové schůzky byly tyto body:

  • hrací dny budou nadále všechny všední dny vyjma čtvrtků, o víkendech bude hráno dle možností vytížení ledové plochy
  • začátky prvních utkání budou nejčastěji mezi 20:00-20:30víkendové zápasy se bude snažit tlačit k dřívějším začátkům (tj. dle možnosté 16-18 hod., kde to bude možné) 
  • turnaj naostro odstartuje v září včetně víkendů
  • novinkou bude změna termínu rozhodujících finálových střetnutí, tedy druhé a případné třetí zápasy budou nově sehrány výhradně o sobotách a to v několikazápasových blocích (patrně vždy 4 zápasy za den)
  • návrh na zcela nový herní systém byl drtivou většinou zamítnut a následně byl bez výjimky potvrzen stávající hrací systém
  • pravidlo o postupu/sestupu do 1. ligy/z 2. ligy zůstává, vítěz 2. ligy automaticky postupuje do 1. ligy a mužstvo, které skončí v 1. lize nejhůře, automaticky sestupuje
  • nově je zrušena jakákoliv čekací lhůta od krajských soutěží dolů pro nové hráče (jakmile si hráč, který hrál nejvýše v krajské lize zruší svazovou registraci, může ihned nastupovat v NHLH)
  • nově je povolen střídavý start hráčů v poli, avšak pouze z 2. ligy do 1. ligy (startovat smí hráč, který je řádně zapsán na soupisce ve 2. lize, v 1. lize bude moci odehrát maximálně 7 zápasů, hráč se střídavým startem nesmí v 1. lize nastoupit v play-off), každý druholigový hráč může mít v sezóně střídavý start pouze do jednoho mužstva
  • hráč se střídavým startem bude startovat na registrační průkaz mateřského klubu z 2. ligy, na turnajové soupisce bude vyznačen vedle svého jméno zkratkou SS (střídavý start), registrační průkaz se pro účely střídavého startu nijak neupravujevíce informací o střídavém startu se dočtete v samostatné aktualitě zde na webu

Srpnová schůzka je z tohoto důvodu více informativní, ale přesto důležitá a prosíme zástupce všech mužstev, aby na schůzku dorazili. Budeme probírat některé organizační aspekty soutěže, definitivně se vyjasní startovní pole pro další ročník a dojde k podpisu smluv mezi MSZ Benešov a jednotlivými mužstvy.

Bude hlasováno o složení disciplinární komise (zájemci o tuto lukrativní pozici se prosím přihlašte buďto předem na mailu nebo osobně na schůzce). Zatím jediným zájemcem a rozšíření řad komisařů je Daniel Vaculík z mužstva HC Pyšely. 

Na schůzce jistě bude ještě možné navrhnout a prohlasovat některé drobné návrhy na změny propozic, ale ty klíčové s dopadem na celkový herní systém jsou již odhlasovány a o nich jednáno nebude.

Hráčské podklady pro nový ročník je třeba doručit nejpozději do pondělí 20. srpna to buďto osobně do recepce zimního stadiónu (v zalepené obálce tak, aby se nemohlo nic vytrousit) nebo osobně právě na srpnové schůzce, případně zaslat elektronicky na e-mail nhlh@elak.cz. Podklady se rozumí turnajový soupiska, která stejně jako v předchozích letech může obsahovat maximálně 30 hráčů (včetně brankářů) a střídavých startů (nové pravidlo od sezóny 2018/2019).

Podklady se rozumí řádně a kompletně vyplněná turnajová soupiska a náležitosti pro nové nebo přestupivší hráče (pasová fotografie o rozměrech 4.5x3.5cm, podpis hráče na bílem samolepícím štítku nebo papíře o velikosti max. 4.5x1cm, údaje o hráči - jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a poplatek 100Kč za vyhotovení jedné registrace). Více se o podkladech pro soupisky dočtete v samostatné aktualitě na zde webu.


  poslední aktualizace:  20.07.2018 - 12:47   - web admin -
  vytvořeno:  20.07.2018

  počet shlédnutí: 

228xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.