NHLH Benešov
  Dnes je : pondělí, 25. března 2019  svátek slaví : Marián  


 Upozornění autora
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Zápis ze zahajovací schůzky NHLH 2018/2019

V úterý 07.08. se konala předsezonní schůzka vedoucích mužstev NHLH a organizátorů soutěže. 

Přítomno bylo 19 zástupců z 25 mužstev, které by se měly zúčastnit blížícího se ročníku NHLH 2018/2019. Rozštěpením HC Sokol Pyšely nově pokračují dvě mužstva. Pokračující HC Sokol Pyšely, které vyhrálo 2. ligu a druhé mužstvo, které bude z části tvořeno bývalými hráči Sokola Pyšely – pod názvem HC Jelita Struhařov. Nové mužstvo je dle regulí zařazeno do 2. ligy.

Po opakovaných rozpačitých koncovkách sezón definitivně skončilo mužstvo F-Mark, což však bylo avizováno dlouho dopředu. Další mužstva ze soutěže neodstoupila, ani se žádné další nové nepřihlásilo.

Postupový klíč je zachován striktně dle platných propozic, čili do 1. ligy postupuje HC Sokol Pyšely a opačným směrem do 2. ligy sestupuje Zbytek Světa. Pro nezájem mužstev dobrovolně postoupit a zkusit si to v nejvyšší lize NHLH, bude bohužel dosti nevyvážený počet mužstev. V 1. lize bude 11 účastníků a v 2. lize 14 účastníků

Tomuto neproporčnímu rozložení bude přizpůsoben hrací systém tak, aby se počet odehraných zápasů pro všechny účastníky NHLH co nejvíce podobal. 

Počty zápasů budou následující: 

  • skupina A – každé mužstvo odehraje v základní části 25 zápasů (v navazující části se bude hrát tříkolově každý s každým)
  • skupina B – 26 zápasů (navazující část čtyřkolově)
  • skupina C – 25 zápasů (navazující část dvoukolově)
  • skupina D – 25 zápasů (navazující část dvoukolově)

Bohužel všechna mužstva doposud nepodala oficiální přihlášku a nepodepsala smlouvu na sezónu 2018/2019, ale všech 25 mužstev psvou účast v dalším ročníku opakovaně potvrdila.

1. liga má toto složení:
1) HC MOOS Osečany
2) Benešov 70ers
3) HC Olbramovice A
4) HC Farma Velké Popovice
5) HC Pyšely
6) Sokol Senohraby
7) HC Miličín
8) HC Průhonice
9) HC Bystřice
10) HC Olbramovice B
11) HC Sokol Pyšely (postupující vítěz z 2. ligy 2017/2018)


2. liga má toto složení:
1) Zbytek Světa (sestupují tým z 1. ligy 2017/2018)
2) AGRO Přestavlky
3) HC Attl 2011
4) Sokol Bukovany
5) AHC Rebels
6) HC JM
7) Čerti Votice
8) Kabaret Sázava
9) AHC Hoštice
10) FireDeamons
11) HC Semtamťuk
12) W+D Benešov
13) HC Agave
14) HC Jelita Struhařov (nové mužstvo)

Dále byli schůzce účastni zástupci MSZ pan Michal Molnár zástupce rozhodčích pan Pravoslav Novák.

Vzhledem k faktu, ze veškeré důležité změny a úpravy propozic byly podrobně projednány a odhlasovány na předsezónní schůzce již v dubnu po skončení předchozí sezóny, byl tentokrát průběh schůzky spíše formální. 

Byla potvrzena změna jednoho člena DK, kde z komise odstoupil její letitý účastník Vladislav Pazdera (Sokol Bukovany) a nově jej nahradil Daniel Vaculík z HC Pyšely. V. Pazdera po schůzce telefonicky potvrdil svůj postoj. Za dlouholetou práci v DK NHLH mu tímto patří upřímný dík.

Z pozice RO opět P. Novák konstatoval nedostatek RO, obsazenost řízení zápasů bude svízelná (jako každý rok, bohužel dokonce se zhoršujícím se stavem) zejména o víkendech, neboť zkušení RO se budou orientovat na řízení vyšších svazových soutěží. I k tomuto faktu se budeme snažit přihlédnout při tvorbě rozpisů hracích terminů. Proto například nebude možné rozepisovat na víkendové dny více než dva, méně často tři, zápasy.

Pan Molnár oznámil co nejrychlejší dodání termínů pro využití ledové plochy pro účely NHLH. Na základě toho bude vypracován a zveřejněn rozpis naší soutěže. Co se reálného zahájeni NHLH týká, oproti původním očekáváním bude mírně posunuto, patrně na druhý zářijový týden (se startem patrně 10. září 2018) s důrazem na to, aby účastníci NHLH měli rozpis prvního hracího měsíce minimálně s třítýdenním předstihem. Definitivní termín bude co nejdříve oznámen. Důvodem nejistoty je fakt, že doposud není znám nárok na obsazenost ledu mateřským benešovským oddílem, zejména jeho mládežnickými odnožemi. 

Po debatě se zúčastněnými zástupci mužstev bylo také dohodnuto, že začátky víkendových zápasů budou v září a ve větší části října stanoveny na pozdějších 19 či 20 hodin, tak aby zápasy stíhali i universální sportovci, kteří participují i v soutěžích v jiných sportovních odvětvích. V dalším průběhu soutěže, tj. nejpozději od listopadu dále, budou začátky víkendových zápasů posunuty na dřívější hodiny (ideálně od 17 nebo 18 hodin), v závislosti na možnostech obsazenosti ZS. Aby bylo možné splnit požadavek na rozpisy víkendových zápasů na dřívější hodiny, nebude patrně možné zveřejňovat rozpisy s větším předstihem něž 4-6 týdnů.

Prosím přijměte připomenutí včasných odevzdání soupisek, resp. změn v hráčských kádrech (tj. dodání podkladů pro nové registrace – foto, podpis, údaje o hráči a 100Kč za jednu novou registraci) a to nejpozději do pondělí 20. srpna 2018. Dodejte pasovou fotografii hráče, kde bude na rubu napsána jasná identifikace hráče (jméno a mužstvo, případně, r.č. a bydliště) a na proužku stejně širokém jako foto, nejlépe na samolepícím papíru, bude autenticky podpis hráče. Vše lze samosebou poslat elektronicky na náš email nhlh@elak.cz, avšak v odpovídající kvalitě a v běžně rozšířených grafických formátech s jasným pojmenováním souborů.

Závěrem jako vždy přeji vám všem hokejkám krásné léto a nejpozději v polovině září na viděnou na modré. 

Za NHLH zapsali JRD a web admin.


  poslední aktualizace:  08.08.2018 - 01:28   - JRD a web admin -
  vytvořeno:  08.08.2018

  počet shlédnutí: 

373xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.