NHLH Benešov
  Dnes je : pátek, 19. července 2019  svátek slaví : Čeněk  


 Upozornění autora
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Překládání zápasů NHLH

V poslední době, což je každoroční evergreen s blížícím se koncem roku a začátkem lyžařské sezóny, se opět tradičně množí žádosti o přeložení zápasů. Chceme věřit, že vždy k tomu vedou pádné důvody. Níže proto uvádíme návodný postup a nutné podmínky pro schválení případné změny termínu utkání. 

1. Iniciátor výměny si musí zjistit u odpovědného pracovníka ZS BN p. Molnára, zda je k dispozici vhodný hrací termín a zabukovat si ho (vhodným termínem se rozumí často méně atraktivní časy, tj. např. dřívější víkendové nebo pozdější večerní se začátkem ve 23hod, apod.). My, coby organizátoři NHLH, disponujeme vymezenými časy uvedenými v rozpisech zápasů, nemáme žádné hrací rezervy a nemáme právo dále obsazovat led. plochu.

2. Dále se musí iniciátor výměny domluvit se soupeřem, tzn. předložit mu konkrétní termín a vyžádat si jeho souhlas se změnou termínu. Vedoucí soupeře nám pak dá prokazatelně na vědomí svůj souhlas - e-mailem na nhlh@elak.cz.

3. Další nutný krok je zajištění RO právě na tento přeložený zápas, původně delegovaní RO nejsou povinni respektovat nový termín, avšak lze se s nimi domluvit. V případě, že to neakceptují lze oslovit další RO NHLH či prostě sehnat RO LH odjinud nebo ustanovit po vzájemné dohodě RO laiky. V nejhorším případě lze sehrát po dohodě utkání bez RO. A vše jednoduše uvést do zápisu. Zde se v žádném případě nejedná o neochotu RO, ale delegovaní RO prostě počítají s pevný rozpisem (stejně jako soupeři), mají další své programy a předně, je jich naprostý nedostatek. RO jezdí k rozhodování v drtivé většině ke dvěma po sobě jdoucím zápasům a fakt, že dojíždět kvůli jedinému zápasu je problematické, je dobře známý a pochopitelný. Zajištěním RO v žádném případě nemyslíme zavolání panu P. Novákovi a přehozením vašeho problému na něj. Pan Novák RO na Benešovsku velmi obětavě a ochotně zaštituje, ale ani on, ani my nejsme schopni řešit podobné požadavky. Proto se prosím obracejte přímo na konkrétní RO.

4. Výše uvedené kroky je třeba realizovat v dostatečném předstihu (tj. alespoň 5 dnů před původním termínem), nikoli den předem nebo dokonce v den zápasu. V takovém případě zápas není možné přesunout a skončí kontumací se všemi důsledky.

Dostatek hracího prostoru by nyní mohla naskytnout plánovaná turnajová přestávka od neděle 23. prosince 2018 do 1. ledna 2019. Dále budou volné termíny velmi těžko k sehnání.

Tento postup je poměrně složitý a zdlouhavý. Pak je tu ještě jedna možnost, ale ta rovněž není organizačně o mnoho jednodušší. Zkuste si svůj termín prohodit s jiným zápasem. V praxi to však znamená získat souhlas 3 dalších mužstev. Pokud nám prokazatelně a včas zašlou svá kladná vyjádření všichni vedoucí třech dotčených týmů, nebude takové výměně nic bránit.

Zní to složitě? Ono to docela složité je. A to vás takové zařizování potká patrně zcela výjimečně 1-2x za sezónu, ale na nás se obrací týmy týden co týden a bohužel jejich prosby musíme odmítat.

Každoročně na úvodní schůzce avizujeme, že se termíny nebudou překládat, chápeme, že jsou k tomu někdy závažné důvody a každopádně chceme teamům NHLH vycházet vstříc. Takovým důvodem bohužel nemůže být ples, výjezd několika klíčových hráčů na hory nebo kolize s jiným sportem. Turnajová soupiska umožňuje mít v sestavě až 30 hráčů. Většina mužstev se tomuto číslu blíží. Od této sezóny je dokonce možný institut střídavého startu hráčů. To že jsou zápasy často odehrávány v 7-8 hráčích je sice letitá praxe a realita, ale proto právě máte na soupiskách mnoho rezerv, které vám v případě nutnosti mohou pomoci. Takhle to prostě je a nevděčnou rolí vedoucích je poskládat sestavu i v krizových situacích. A věřte nám, že oba autoři tohoto článku jako aktivní bývalí letití vedoucí máme s lepením sestavy mnoho a mnoho osobních zkušeností a i nám se nevyhnuly  „potupné“ kontumace.

Náš turnaj je hrán na jediném stadiónu a jeho kapacita není nafukovací. Proto nejsme schopni zápasy co týden překládat. Avšak ujišťuji všechny, že nejsme ve stavu zajištovat překládky utkání nikoli nedostatkem naší dobré vůle, nýbrž k tomu nemáme dostatek informací a především prostoru a času. Navíc by se jednaní přes „bafuňáře“ jen prodlužovalo a zkreslovalo. Dovoluji si přepokládat, že tato opatření všichni pochopí. Proto zkuste vždy naplánované zápasy sehrát i za cenu velmi nízkého počtu hráčů. Věřte, že to během sezóny potká každé mužstvo. Přeložení jakéhokoliv zápasu na další měsíc (což většinou není s ohledem na dlouhodobé plánování ani možné), by de facto znamenalo vždy prodloužení celé soutěže NHLH o den. 

A ještě musíme podotknout, že pokud k přeložení nějakého zápasu přece jen dojde, rozhodně to automaticky neznamená, že budou povoleny i další výjimky a argumentace typu: „když mohli oni, proč nemůžeme my“ nebo „vždyť my jsme po vás dlouhou dobu nic moc nechtěli“, prostě nebude fungovat. Opravdu to není způsobeno naší neochotou, ale vše má své relevantní důvody.

Za NHLH Jaroslav Svoboda (STK) a Tomáš Svobodovi (administrátor)


  poslední aktualizace:  17.12.2018 - 14:06   - JRD a web admin -
  vytvořeno:  17.12.2018

  počet shlédnutí: 

242xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.