NHLH Benešov
  Dnes je : neděle, 25. srpna 2019  svátek slaví : Radim  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Mistrem NHLH 2018/2019 Benešov 70ers

Mužstvo Benešov 70ers se po roční odmlce, kdy je z nejvyššího postup vyšoupl finálový soupeř, znovu stalo mistrem NHLH a to celkově již počtvrté za posledních 5 let. Benešov ve finále zvítězil 2:1 na zápasy nad HC MOOS Osečany. V severoamerickém profesionálním sportu je mužstvo, které během 10 let vyhraje 3 tituly, označováno za dynastii. 70ers zvítězili potřetí již před 2 roky, ale tehdejší finále (proti F-Marku) mělo trochu pachuť nezaviněnou kontumací (soupeř se nedostavil k zápasu). Ale po dnešku můžeme s nadsázkou i v benešovské amatérské soutěži označit některé z mužstev za dynastii - Benešov 70ers. Mezi oběma soupeři již vzniká skutečná rivalita (v dobrém slova smyslu). V sezóně 2016/2017 70ers vyřadili MOOS v semifinále, o rok později MOOS dotáhl své tažení až k titulu a letos se výsledek otočil. 

Finále mělo podle očekávání skvělou úroveň. Ve finále se ostatně střetly jednoznačně dvě nejlepší mužstva za poslední roky, ale i tabulkově nejlepší mužstva z letošní základní části. Přičemž MOOS tabulku základní části ovládl a zvítězil i v prvním finálovém zápase, ale poslední krok nedokázal udělat. Poslední dva zápasy 1. ligy v sezóně si připsali ve svůj prospěch Sedmdesátky.

Finále bylo hráně s vysokým nasazením a naprosto férově. Výsledky nebyly nijak jednoznačné (druhý zápas sice skončil 6:2, ale zde dvě branky padly až v úplném závěru a opticky výsledek trochu zdeformovaly). Skóre jednotlivých zápasů nikterak nevybočovala z dlouhodobého průměru (spíše naopak), přesto byla utkání pojata útočně a ofenzívy měly navrh nad obranami.

Své si odvedly oba brankáři, kteří předvedli mnoho úspěšných zákroků. Rozhodující finále jsme spočítali střely na branku. I zde byl zápas velmi vyrovnaný. Benešov přestřílel HC MOOS minimálním možným poměrem 24:23. Nejpilnějším střelcem byl i nejlepší střelec zápasu. Daniel Svoboda vystřelil celkem 11x a z toho vsítil všechny 4 branky svého mužstva (celkem ve finále 8 branek). Brankáři MOOSu se o něm bude asi zdát. Za MOOS vystřelil nejvíckrát Radek Valko - 6x. Na straně MOOS bylo, jako vždy, mnoho hráčů, kteří snesou nejpřísnější kritéria, ale trochu nad ostatními vynikal tradičně skvěle hrajícíc Jiří Kahoun

Před Osečany musíme znovu smeknout. Sehrály další skvělou sezónu, ale 70ers byli přece jen o něco lepší. Bude se toto finále opakovat i za rok? Pokud nikdo z nejbližších pronásledovatelů z 1. ligy přes léto neposílí, je to dost pravděpodobné... hokejová síla finalistů je vskutku velká a myslím, že by se výběr z těchto dvou mužstev neztratil ani v některé z nižších soutěží ČSLH.


  poslední aktualizace:  22.04.2019 - 22:39   - web admin -
  vytvořeno:  22.04.2019

  počet shlédnutí: 

162xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.