NHLH Benešov
  Dnes je : neděle, 25. srpna 2019  svátek slaví : Radim  


 Upozornění autora
 GDPR
 Přestupy hráčů
 Nováčci
 Zimní stadión
 Kniha nářků
 Rozhodčí
 Aktuální tresty
 Download
 Soupisky týmů
 Napište nám

  Zhodnocení sezóny NHLH po finálových bojích

Vážení přátelé hokeje, a to hlavně amatérského, věřte, že letošní sezona nebyla z organizační stránky jednoduchá. Vím, že jsme vás hokejky zase nenadchnuli. Opět se během rozjeté sezony docela prudce změnilo vedení MSZ a ZS Benešov, již podruhé v krátkém časovém rozpětí. Zdá se, že tentokráte skutečně k lepšímu, ale uvidíme neboť ředitel MZS BN úřaduje zatím dočasně, tedy do léta.

Víme, že z pohledu uživatelů, klientů, potažmo však hlavně hráčů hokeje to opět nebylo nijak ideální, no to asi nebude nikdy. Omlouvám se za trochu zmatečné změny hracích časů ke konci sezony a za časy pro starty play-off, ale jak jsem již psal na webu nová garnitura vedení ZS zdědila starý, nepříliš rozumný harmonogram a musela korigovat provozováni led. plochy. Snad alespoň trochu poskytnutá finanční kompenzace (rozhodují třetí zápasy finále zdarma a druhé zápasy finále hrané od 21:30 s 50% slevou) dokázala zmírnit zármutek. O tyto slevy se nezapomeňte při závěrečném vyúčtování přihlásit.

Každopádně letošní play-off se neslo v duchu fair-play bojů a vykazuje ve všech ligách stoupající úroveň, je to až zvláštní kádry teamu nejsou příliš progresivně omlazovány, bůh ví ale proč, kde vězí nedraftovaní hráči. Nicméně ustálené kádry teamů NHLH produkují stále krásnější amatérský hokej. Finálové boje se vedly převážně o Velikonočních svátcích a přesto nebyla patrna na hráčích téměř žádná „sváteční únava“, všechna čest je vidět, že hokej stále táhne.

Finále 1. ligy - A se odehrálo v pondělí večer, nasazení obou teamu Osečan a „70“ bylo maximální a korektní, za to díky oběma aktérům. Toto finále se opakuje a právem, lepší teamy se v HNHLH zatím nevyskytuji. Letos po bojovném výkonu zvítězili 70ers Benešov. Více a podrobně je to přiblíženo v popisu utkaní.
 
Malé finále 1. ligy - B trochu to zhatilo nesportovní chování borce Farmy Popovice, a to když si vulgárně vyšlápl na RO a dostal po zásluze OT a následně OK. I přes disciplinární výstřelek byly oba finálové zápasy vedeny důstojně a korektně. Farma po zásluze zvítězila a upevnila si sebevědomí v 1. lize, kam náleží. Senohraby odvedly kvalitní hokej. Vice je v popisu utkání.

Finále 2. ligy - C
 Mistrem 2. ligy se po dramatické sérii stalo mužstvo AHC Rebels. Ve finále se popasovaly po zásluze Kabaret Sázava a AHC Rebels, poněkud rozcentrovaně vyzněly výsledky prvních dvou zápasů, kdy v 1. vyhrál Kabaret rozdílem třídy a rozdílem jediného borce M. Sýkory, který skóroval 8x, z toho 7x bezprostředně po sobě (na tento počin neznám slengový výrok snad něco „Hasedmik“), s brankovými přeháňkami přišly i kázeňské, RO byla namarkována nejvyšší množina trestů v play-off. Druhý zápas měnil v titulku dvojciferné skóre, letec a střelec Kabaretu absentoval a na to jeho team doplatil. Za Rebels čarovala tradiční opora J. Frodl, která pro změnu absentovala v prvním zápase a vyrovnali bodový podíl. Opět bylo více faulů vyplývajících z rozhárané hry, nežli je příjemné. Třetí a rozhodný zápas se nesl v neméně bojovném duchu, kdy hru opět osvěžili obě hlavní opory, ale Rebels byli v úplném závěru sezóny o trochu lepší a zaslouženě udrapili titul vítěze 2.ligy. Skóre 5:2 je trochu zkreslené, protože předposlední branka padla při hře bez brankáře a poslední již nic neřešila. Zápas byl trochu vyhecovanější než ostatní finále.

Malé finále 2. ligy - D
zde se utkal ostřílený team Semtamťuku a Agave, v mimořádně slušném pojetí obou bojů překvapivě zvítězili, ač těsně, tak zaslouženě Agavisti, patrně to bude jejich nastup k dokonalejšímu hokeji.
Co bylo letos docela nevšední a vyloženě příjemné, byl slušný a korektní přístup hráčů k play-off zápasům, rozumějme jejich herní nasazení bez hrubých, zákeřných natož likvidačních faulů, až by divák uvěřil, že se jedná o rekreační sport. Může to být i díky docela tvrdým trestům, které si vykoledovali již daleko před Velikonocemi labilní borci, jejich teamům absence těchto výtečníků vyloženě prospěla. 

V neposlední řadě kvituji s povděkem výkon všech rozhodčích v play-off. Ale co stojí za mimořádnou zmínku je pak zvláště výkon RO v nejvyšší lize NHLH, kde byla zejména v posledním, exponovaném a rozhodném zápase odvedena skvělá práce od Jirky Pacovského a Honzy Bendy. Byl jsem téměř vždy a na všech zápasech play-off po dlouhá léta přítomen a nepamatuji, že by po skončení finále bylo rozhodčím ze strany teamu vysloveno poděkování. 

Za sebe oběma výše jmenovaným upřímně děkuji za spolupráci a kdybych nebyl nepřítel metalizace osob a nějaký metál měl po ruce či ho někde našel s chutí bych jim ho připnul na klopu rozhodčovského dresu. Takhle alespoň doufám, že to oba borce také bavilo a budou řídit utkání v podobném duchu nadále.

No a na závěr: já již docela pamatuji lecos a tak vím, že život jakož i hokej je celkem těžká avšak zábavná hra, která nám ovšem dává dost zabrat, nešetří nás, občas všichni děláme blbosti, a obvykle za ně trpíme, no někdo si to dost možná neuvědomuje ale je to tak! 

Já jsem si letos vlastní chybou polámal koleno, kupodivu na běžkách, tj. můj doplňkový sport k hokeji, ale nekončím s hokejem, ten mě až moc baví na to, abych se nechal tak jednoduše otrávit zlomenou kostí někde v koleni. Teď to rozjezdím na kole a v září na modré. Ale nepřeji to nikomu.

Vážení přátelé hokeje, především tedy hráči a bafuňáři teamů, díky za odehranou sezonu, my se vynasnažíme v dalších sezonách polepšit organizaci NHLH a od vás tuším a očekávám to samé na ledové ploše, vážně díky.

  poslední aktualizace:  23.04.2019 - 21:54   - JRD -
  vytvořeno:  23.04.2019

  počet shlédnutí: 

204xCopyright © 2001-2019 Tom Svoboda a firma ELAK bez souhlasu je kopírování obsahu stránek zakázáno, horní banner NHLH vytvořil Tomáš Truhelka, za příspěvky na knize hostů neodpovídáme a vyjadřují osobní názory přispěvatelů.